Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej przy wsparciu UM Zabrze oraz UKS QUO VADIS Makoszowy i Grodzkiego Szkolnego Związku Sportowego już po raz OSIEMNASTY organizuje, cieszące się niegasnącym zainteresowaniem, wyścigi rowerowe w Zabrzu. W zeszłym roku gościliśmy ponad 200 startujących w wielu od 2 do 81 lat! Jak co roku odbędą się one w ostatnią niedzielę września tj. 30. 09. 2018 r. Nasze wyścigi są przeznaczone dla wszystkich od przedszkolaków do emerytów. Każdy znajdzie swoje miejsce w odpowiedniej - jednej z 10 - kategorii wiekowej. Każdy ma szanse, gdyż zmagania są przeznaczone dla osób niezrzeszonych, nietrenujących kolarstwa na co dzień.

Zapraszamy całe rodziny do aktywnego i radosnego spędzenia z nami niedzielnego popołudnia. Zapisy zaczynają się o godzinie 12:00, zaś starty o 13:00. Przy zapisie obowiązuje dowód osobisty (legitymacja) oraz dla niepełnoletnich pisemna zgoda rodziców. Formularze zgody są do ściągnięcia na stronie internetowej zawodów oraz będą dostępne na miejscu. Start mieści się przy skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Hagera. Wszyscy startujący wyścigu otrzymają pamiątkowy dyplom zaś dzieci i młodzież do lat 18 dodatkowo drobną nagrodę. Zwycięzcy poszczególnych kategorii (m. 1-3) dodatkowo medale, dyplomy i cenniejsze nagrody. Serdecznie zapraszamy na start wszystkich stałych bywalców oraz liczne grono nowych uczestników. Więcej szczegółów na www.wyscigizabrze.pl i Facebooku.
NOWOŚĆ!!! We współpracy ze Śląskim Związkiem Kolarskim na naszej trasie, w godzinach 12:00-12:30, będą się ścigali młodzi adepci kolarstwa profesjonalnego. Na starcie zobaczymy młodzików, młodziczki, żaków i żakinie!

mapka nowa

 

wyscig plakat2018