b_150_0_16777215_00_images_Program_Dnia_Otwartego.jpg

Jakie są zalety porodów w wodzie? Dlaczego warto chodzić na zajęcia szkoły rodzenia? Czy endometrioza to choroba XXI wieku? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania padną już w sobotę 28 maja podczas Dnia Otwartego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu.

Dzień Otwarty to już tradycyjne wydarzenie w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Każdego roku zabrzańska placówka w ostatnią sobotę maja zaprasza mieszkańców regionu na spotkanie z pracującymi tam lekarzami i położnymi.  – Chcemy też pochwalić się naszym  pięknym  budynkiem i nowoczesnym sprzętem. Najważniejsza jest jednak  wspaniała atmosferą i życzliwość,  którą otaczamy nasze pacjentki i ich dzieci – mówi dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Dzień Otwarty daje okazję, by z bliska poznać pełną ofertą Centrum. Pary spodziewające się dziecka będą mogły zapoznać się z programem zajęć Centrum Edukacji Okołoporodowej – bezpłatnej szkoły rodzenia działającej w ramach Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Ważną częścią spotkania będą wykłady i prezentacje. Zainteresowani dowiedzą się z nich, czym jest endometrioza i jak ją leczyć, czy warto się zdecydować na poród w wodzie oraz jakie są zalety karmienia piersią.

To wydarzenie to również okazja do skorzystania z bezpłatnych porad, których udzielać będą lekarze specjaliści ze Szpitala Miejskiego w Zabrzu.  Będzie można wziąć udział w konsultacjach z zakresu ginekologii, onkologii ginekologicznej, endokrynologii ginekologicznej oraz logopedii dziecięcej.  - Zachęcamy do przygotowania listy pytań do naszych lekarzy i położnych oraz zabrania ze sobą wyników wcześniejszych badań. Będzie okazja, by bez formalności i oczekiwania uzyskać profesjonalną poradę medyczną – podkreśla prezes Mariusz Wójtowicz.

Chętni będą mogli również zwiedzić budynek Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. To obecnie najnowocześniejszy na południu Polski ośrodek ginekologiczno-położniczy. Pacjentki mogą tu skorzystać z przestronnych, jednoosobowych sal porodowych oraz wszelkich możliwych form znieczulenia. Z bliska będzie można przyjrzeć się wannom porodowym - zabrzańskie Centrum jest wiodącym w Polsce ośrodkiem promującym porody w wodzie. Od początku 2015 roku przyszło w ten sposób na świat blisko 60 dzieci.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i osób mniej zainteresowanych tematyką medyczną. Organizatorzy zaplanowali m. in naukę zumby, tańca współczesnego, naukę mycia zębów oraz gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

- Nasz Dzień Otwarty odbywa się pomiędzy Dniem Matki a Dniem Dziecka, dlatego nazwaliśmy go Dniem Matki i Dziecka. Oczywiście zapraszamy też ojców, a także pary, które dopiero spodziewają się pierwszego dziecka. Wszyscy miło i pouczająco spędzą u nas czas – zachęca prezes Mariusz Wójtowicz.

Dzień Otwarty Centrum Zdrowia Matki i Dziecka odbędzie się w sobotę 28 maja, w godzinach od 10.00 do 17.00, na terenie Szpitala Miejskiego w Zabrzu (ul. Zamkowa 4). W załączniku pełny program imprezy.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik.

Źródło: Komunikat prasowy CZKID w Zabrzu.