{jcomments off}pit37Zbliża się okres rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Nikt z nas tego nie lubi, ale możemy dzięki temu pomóc ludziom bardziej potrzebującym. Nie będę pisał banałów, że tej organizacji pomoc się należy, bo oni swoją pracą udowodnili, że tak po prostu jest. Jako mieszkańcy Biskupic powinniśmy wspomóc tę wielką rzecz, jaką jest budowa domu im. Św. Benedykta, w którym mają zamieszkać osoby niepełnosprawne. By pomóc Katolickiemu Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych "Modlitwa i Czyn", bo o nim mowa, wystarczy tylko na swoim picie 37 umieścić kilka cyfr.

Oddajmy jednak głos stowarzyszeniu:
"Budowę domu im. św. Benedykta, w którym zamieszkają osoby niepełnosprawne, rozpoczęliśmy we wrześniu 2012 roku. Oczywiście to wielkie marzenie pojawiło się dużo wcześniej. Chcemy, by w domu tym zamieszkały osoby niepełnosprawne tworząc prawdziwą, wielką rodzinę. Obecnie dom ten w stanie surowym zamkniętym. Wewnątrz budynku trwają zaawansowane prace. Kończy się dopracowywanie instalacji elektrycznej. Ruszają natomiast prace związane z instalacją wodno - kanalizacyjną. W całym budynku położone są już płyty gipsowe, na które w przyszłości zostanie nałożona farba. Z zewnątrz budynek wygląda już tak, jakie było tego założenie. Prac jest jeszcze bardzo dużo. Niestety, wszystko uzależnione jest od naszej wydolności finansowej. Dlatego kontynuujemy budowę w miarę naszych możliwości. Przekazując 1% podatku można wspomóc to wielkie dzieło. Dodatkowo, wielką pomocą jest włączenie się w akcję KORECZEK NA DOMECZEK, która polega na zbieraniu i przekazywaniu nam plastikowych zakrętek z napojów". 

Budowa domu im. Św. Benedykta


Umieszczenie tych kilku cyfr (KRS organizacji 0000223459) nic nas nie kosztuje, a pieniądze na ten cel na pewno będą dobrze wykorzystane i dadzą osobom niepełnosprawnym godny dom.

pit

Opracowano na podstawie materiałów przekazanych przez KSN "Modlitwa i Czyn".