12 września 2009 roku o godzinie 9:00 w kaplicy ewangelickiej w Biskupicach rozpoczął się plener fotograficzny „Biskupickie fotografowanie” zorganizowany przez Radę Dzielnicy Biskupice przy współudziale stowarzyszenia „Nasze Biskupice”. Plener rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia Piotra Hnatyszyna, który wprowadził nas w historię Biskupic. Następnie uczestnicy wyruszyli w plener fotografując osiedle Borsiga, cmentarz ewangelicki, kościoły – można było wejść do środka organów w kościele WNMP i do krypty rodziny Ballestremów w kościele św. Jana Chrzciciela. Po krótkiej przerwie w Domu Kultury Piotr Hnatyszyn poprowadził uczestników na osiedle Anna – lepiej znane pod nazwą Ukraina. Tam uczestnicy mieli możliwość uwiecznić kolejne osiedle patronackie koncernu Borsiga oraz unikalną grotę z figurą Matki Bożej. Ostatnim punktem programu był piknik zorganizowany przy Gimnazjum nr 20.
Przypominamy uczestnikom pleneru, że 23.09.2009r. upływa termin zgłaszania zdjęć do konkursu – zapraszamy do składania zdjęć na portierni Domu Kultury przy ul. Kossaka w Biskupicach.
Otwarcie wystawy złożonej z nagrodzonych prac odbędzie się 3.10.2009r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Biskupicach.
Organizatorzy dziękują proboszczom biskupickich parafii za udostępnienie kościołów do zdjęć oraz dyrektorowi Gimnazjum nr 20 za możliwość zorganizowania pikniku. Autor wiadomości: Waldemar Wolnica
 
{mosimage}  {mosimage}  {mosimage}