Czytaj więcej: XX Świąteczny Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

17.01.2018 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Zabrzu odbył się XX Świąteczny Integracyjny Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 40 Specjalną w Zabrzu. Współorganizatorami byli:

Czytaj więcej: Koncert kolęd

Stało się już małą trdycją, że dzieci i młodzież z biskupickich szkół i przedszkoli w okresie świątecznym organizują Koncert kolęd. W tym roku także 7 stycznia o godz. 16:00 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela będzie można uczestniczyć w tym wydarzeniu. Organizatorzy, czyli Szkoła podstawowa nr 21 i parafia Św. Jana Chrzciciela, serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w koncercie!

Czytaj więcej: Jarmark adwentowy

Od kilku lat w naszej dzielnicy, narodziła się nowa świecka tradycja i organizowany jest jarmark adwentowy. Organizatorzy serdecznie zapraszają na sobotnie (2 grudnia) popołudnie (w godz. 14:00-16:30) do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Biskupicach ul. Kossaka 23. Będzie m.in. spotkanie ze Św. Mikołejem i wiele innych atrakcji jak:

Czytaj więcej: Zabrzański Budżet Partycypacyjny - edycja IV

Od dzisiaj (16 listopada) do 1 grudnia, wszyscy mieszkańcy Zabrza, którzy ukończyli 16 lat mogą głosować w 4. już edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Zabrzanie mogą głosować na dwa spośród 76 wniosków - jeden z puli ogólnomiejskie, jeden z puli dzielnicowej. Biskupiczan powinny interesować trzy projekty:

Czytaj więcej: Wystawa

Świętując nasze 10. urodziny zapraszamy wszystkich mieszkańców na wystawę fotografii do naszej biblioteki w ratuszu - ul. Bytomska 28. 

Czytaj więcej: 22. Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy

Po raz kolejny dwa koncerty 22. Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowowego odbędą się w naszej dzielnicy.

Czytaj więcej: Kolejna wystawa w bibliotece

Nasza wspaniała biblioteka biskupicka organizuje kolejną wystawę prac malarskich. Tym razem wystawiane są pracę Jadwigi Fastnacht, wystawa nosi nazwę "Emocjami malowane". Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki w godzinach "urzędowania". Dla przypomnienie biblioteka ma swoją siedzibę w ratuszu przy ul. Bytomskiej 28 na 1. piętrze. Wystawę można oglądać przez cały wrzesień.