Czytaj więcej: Wyniki II tury wyborów samorządowych w Biskupicach

Jak widać biskupiczanie głosowali podobnie jak inni mieszkańcy Zabrza tzn. dali zwycięstwo Mańce-Szulik, z wyjątkiem komisji nr 39 gdzie wygrała Rupniewska. Frekwencja nie zachwyca, a wręcz zawstydza - szczególnie komisja nr 42 z 15% frekwencją.

Tak głosowano w naszej dzielnicy w II turze wyborów na prezydenta miasta:

Czytaj więcej: Dwa spotkania w biskupickiej bibliotece!

22 i 23 października w imieniu organizatorów (Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu) zapraszamy bardzo gorąco na dwa ciekawe spotkania do naszej biskupickiej biblioteki - ul. Bytomska 28 (ratusz) - obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 17:00.

Czytaj więcej: Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

Kolejne spotkanie z interesującym gościem organizuje w naszej dzielnicy Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Czytaj więcej: 23. Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy

Już po raz 23. organizowany jest  Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego.

Czytaj więcej: XVIII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej przy wsparciu UM Zabrze oraz UKS QUO VADIS Makoszowy i Grodzkiego Szkolnego Związku Sportowego już po raz OSIEMNASTY organizuje, cieszące się niegasnącym zainteresowaniem, wyścigi rowerowe w Zabrzu. W zeszłym roku gościliśmy ponad 200 startujących w wielu od 2 do 81 lat! Jak co roku odbędą się one w ostatnią niedzielę września tj. 30. 09. 2018 r. Nasze wyścigi są przeznaczone dla wszystkich od przedszkolaków do emerytów. Każdy znajdzie swoje miejsce w odpowiedniej - jednej z 10 - kategorii wiekowej. Każdy ma szanse, gdyż zmagania są przeznaczone dla osób niezrzeszonych, nietrenujących kolarstwa na co dzień.

Czytaj więcej: Spotkanie z Arturem Małkiem w DOK Biskupice

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu oraz Dzielnicowy  Ośrodek Kultury w Zabrzu-Biskupicach serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z ARTUREM MAŁKIEM w ramach projektu „Biblioteka różnie - podróżnie” 6 września 2018 roku o godz. godz. 17.00 w Dzielnicowmy Ośrodku Kultury, ul. Kossaka 23 w Zabrzu-Biskupicach.

Czytaj więcej: Kino letnie

Rada dzielnicy Biskupice serdecznie zaprasza 4 sierpnia mieszkańców na letnią projekcję filmową. Tym razem prezentowana będzie komedia w reż. Juliusza Machulskiego "Kołysanka". Początek o godz. 20:00. Miejsce projekcji: teren przy sali gimnastycznej na ul. Wojciecha 8a. Wstęp wolny!